[ad_1]
Muiden tekemät räsymatot on ihan kivoja, mutta itse tehty on aina paras! Tule tutustumaan kudonnan saloihin Sastamalan Keikyässä järjestettävälle Kudonta- ja käsityöpiiri-kurssille!

Huittisten Taitokeskuksen vastaava neuvoja Minna opettaa kankaankudontaa kaikille aloittelijasta taitajaan. Aiempaa kokemusta tai tietämystä kudonnasta ei tarvita – pelkkä kiinnostus uuden oppimiseen riittää!

Kurssilla suunittellaan yhdessä, millaisia töitä valmistetaan. Kurssilla on mahdollista opetella myös kankaanrakentamisen vaiheet alusta loppuun asti – sopii siis myös omista kangaspuista haaveilevalle!

Kudontatilassa voi käydä kutomassa kurssilla aloitettua työtään myös kurssiajan ulkopuolella. Kurssila opetellaan myös muita käsitöitä ja tekniikoita toiveiden mukaan.

Kudonta- ja käsityöpiiri maanantaisin 2.9–25.11. klo 18–20.15. Kurssimaksu 55 € + materiaalit.

Ilmoittaudu opistolle vaikka heti, tai viimeistään 26.8!
Ilmoittautumiset netissä: https://opistopalvelut.fi/sastamala/course.php?l=fi&t=13680 tai puhelimitse: Arja Ketola 040 1382033 ja Merja Jalonen 040 138 2034.

Järjestetään Keikyän paloasemalla osoitteessa Äetsäntie 329, 32740 Sastamala.






[ad_2]

Katso Facebookissa